Program PAT Expert - Manometr, elektrozawór, elektrozawory ASCO
-->
A A A

Program PAT Expert

POMIARY ELEKTRYCZNE » Oprogramowanie do mierników elektroinstalacyjnych

  • Program PAT Expert
    Program PAT Expert
Termin realizacji
do 3 dni

Program PAT Expert przeznaczony jest dla firm wykonujących pomiary bezpieczeństwa elektrycznego urządzeń.


Idealny dla zakładów produkcyjnych, wypożyczalni elektronarzędzi, serwisów, szpitali itp.

 

Program umożliwia gromadzenie informacji o danym urządzeniu i śledzenie jego historii badań. Dane wprowadzane do programu mają strukturę hierarchiczną. Urządzenie przypisane jest do konkretnej firmy lub wydziału.

 

Protokoły mogą być opracowane w różnych formach:

Pełny protokół z jednego badania - na stronie A4, z pełnymi danymi o urządzeniu oraz pełną serią badań.

Protokół (historia) badań dla urządzenia - drukowane są wszystkie wyniki z pomiarów wg zadanych kryteriów (z danego okresu)

Skrócony protokół/karta ewidencyjna- drukuje historię badań z podstawowymi informacjami o urządzeniu oraz z informacją o dopuszczeniu to użytkowania.

 

Program współpracuje z miernikiem Secutest II/III firmy Gossen Metrawatt oraz miernikami OmegaPAT i BetaPAT firmy Metrel. Dane zapamiętane przez miernik wstawiane są do protokołu z badań wybranego urządzenia.

 

Program drukuje protokoły zgodnie z następującymi normami:
VDE 0701:1, VDE 0701:200, VDE 0701:240, VDE 0701:260, DIN VDE 0702, DIN VDE 0751, EN 61010,EN 60335, EN 60950, IEC 601.1.

 

Istnieje możliwość stworzenia własnego standardu pomiarów korzystając z edytora protokołu. Dodatkowym atutem programu jest możliwość harmonogramowania pomiarów. Każde z urządzeń zawiera cechę „Cykl pomiarów". Dzięki temu program automatycznie wyświetla urządzenia, których termin badań zbliża się lub upłynął.

;